İngiltere Vizesi 2022

İngiltere vize işlemleri için konsolosluktan randevu alınmalı, vize talebi oluşturulmalıdır. İngiltere vizesi 2022 prosedürüne göre Hususi, Hizmet, mahsus pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Diplomatik siyah pasaport sahiplerinin İngiltere’ye yolculuk etmesi için vize almasına gerek olmamakla birlikte İngiltere’de 3 ay ile 6 aya kadar ikamet etme hakları bulunmaktadır.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2022

İngiltere vizesi almanız için öncellikle konsolosluktan randevu almanız ve yasal olarak yurtdışına çıkma hakkınızın bulunması gerekmektedir. Türkiye’den yeşil pasaport da dahil olmak üzere İngiltere vizesi 2022 için vize talep formunun doldurulması ve vize işlemlerinin yerine getirilmesi şartı vardır. İngiltere Birleşik Krallık vize prosedürünü uygular ve Avrupa ülkelerinden bağımsız hareket eder. İngiltere Ankara anlaşması vizesi ve ekspres vizesi seçenekleri de sunmaktadır.

İngiltere Hangi Vizeleri Verir; İngiltere vizesi almanız için dolduracağınız form prosedüründe neden İngiltere’ye gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Özellikle konsolosluğa yazılması gereken dilekçede kalacağınız süre ve gitme nedeniniz açık bir şekilde bildirilmelidir.

 • İngiltere turistik vize
 • İngiltere ticari vize
 • İngiltere öğrenci vizesi
 • İngiltere Aile birleşimi vizesi
 • İngiltere tıbbi tedavi vizesi
 • İngiltere Aile ziyareti ve arkadaş ziyareti vizesi
 • İngiltere partner birleşimi vizesi
 • İngiltere evlilik vizesi

Seçenekleri sunarak, Türkiye’den yapılacak başvuruların bu başlıkları kapsaması gerekmektedir. İngiltere vizesi gerekli evraklar 2022 düzenlemeleri de gitme nedeniniz bağlamında, ek belgeler talep edilmesi üzerine yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. İngiltere vize merkezi ile irtibat kurarak, sizin için en uygun vize düzenlemelerinin yapılması ve evrakların toparlanmasına destek alabilirsiniz.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar

 • 2 biyometik fotoğraf yeni çekilmiş olmalıdır.
 • 3 aylık maaş bordrosu ve hesap dokümanı
 • İngiltere vize formu ve dilekçesi ıslak imzalı
 • Sağlık sigortası teminatı
 • Eğitim, iş ve ticari vizeye göre ek evraklar
 • Aile ziyareti ve arkadaş ziyareti için davetiye
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat masrafları belgesi ve gidiş dönüş rezervasyonu
 • Finansal dokümanda en az 7.000 TL para bulunmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı
 • 10 yıl içinde çıkarılmış 2 sayfası boş pasaport teslim edilmelidir.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İngiltere aile birleşimi için Türkiye’den göç edecek eşin ve çocukların geçiminin sağlanabileceği finansal yeterlilik talep etmektedir. Bunun için de İngiltere’de bulunan eşin ikamet ettiği adresin aile üyelerine yetecek oda sayısına sahip olması ve kişi başına düşen gelirin sağlanması önemlidir. İngiltere aile birleşimi vizesi için konsolosluk üzerinden İngiltere vizesi 2022 aile birleşimi dilekçe ve formu talep edilmelidir. Form doldurulduktan sonra, İngiltere’de bulunan eşin belgeleri ve Türkiye’den göç edecek aile fertlerinin belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Özellikle ikamet adresi, finansal hesap dokümanları ve aile bireylerinin sağlık raporlarının da bulunması şartına dikkat edilmelidir. İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar;

 • Aile bireylerinin mesleki durumu ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Dil yeterliliği ve kültürel yeterlilik belgesi
 • Finansal hesap dokümanı 3 aylık
 • İngiltere’de bulunan eşin mali durumu, İngiltere’deki mal varlığı dokümanı
 • Sağlık raporu ve ikamet adresi
 • Pasaportun aslı ve önceki sayfaların fotokopisi
 • Vize talep formu ve dilekçesi

İngiltere vize başvuru işlemleri sırasında verilmelidir. İngiltere vizesi 2022 başvuru işlemlerinizi konsolosluktan randevu alarak, vizenizin 3 ay ile 6 ay arasında kabul göreceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinden önce vize başvuru işlemlerinizi en az 3 ay önceden yapmanız ve süreci takip etmeniz önemlidir. İngiltere vize işlemleriniz için vize merkezinden de destek alabilir, sürecin takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar için işverenden onay belgesi almanız gerekmektedir. İngiltere’de bulunan işveren ile aranızda yaptığınız sözleşme ve onay belgesi konsolosluğa geçerli genel evrak listesiyle birlikte verilmelidir. İngiltere Birleşik Krallık yasal düzenlemesi gereğince, ikamet edilecek adres, oturma izni, çalışma izni ve mali gelir tablosu üzerinden çalışma şartlarına uygunluk da sağlık raporu üzerinden onay sürecine tabi tutulacaktır.

 • İngiltere çalışma vizesi başvuru formunun doldurulması talep edilir.
 • Dilekçe ile İngiltere’de bulunma nedeninizi Başkonsolosluğa bildirmelisiniz.
 • Meslek kartı ve diploması belgelerinizi konsolosluğa vermelisiniz.
 • İşveren ile yapılan sözleşme ve onay belgesi verilmelidir.
 • SGK Hizmet dokümanı e devlet üzerinden alınmalıdır.

İngiltere vizesi 2022 prosedürüne uygunluk taşımanız durumunda, evraklarınız eksik olmadığı takdirde vizeniz onay sürecinden en iyi sonuçla çıkacaktır. İngiltere’de çalışma vizesi için 6 ay ile 2 yıla kadar vize alma hakkınız vardır. Çalışma vizeniz ve izniniz bittiği takdirde uzatma talebinizi en az 1 ay önceden yapmanız gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere öğrenci vizesi almanız için İngiltere’de okuma hakkını kazanmanız gerekmektedir. Üniversiteye başvuru yapmanız ve okulun sizin başvurunuzu onaylaması sonucunda onay  belgenizle birlikte İngiltere konsolosluğuna gitmeniz gerekir. İngiltere eğitim vizesi formunu eksiksiz doldurmanız ve vize başvuru talebinizi başkonsolosluğa hitaben dilekçe yazarak sürecin başlamasını sağlamanız önemlidir.

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar için SGK, Sağlık sigortası teminatı, üniversite onay belgesi, 2 biyometrik fotoğraf yeni çekilmiş olarak verilmelidir. Eğitim belgeleri ve diplomaları fotokopisinin, nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte verilmesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve sabıka kaydının da İngiltere vizesi 2022 prosedürü gereğince evrak listesi içinde yer alması şartlarına uyulması önemlidir.

İngiltere Vizesi Ücreti 2022

İngiltere vizesi ücreti 2022 Türkiye’deki enflasyon değerleri ve uluslararası döviz kurlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’den yapılacak başvuru işlemlerine İngiltere vizesi için 90 dolar ile 140 dolar arasında ödeme yapılması şartı vardır. İngiltere vizesi harç bedeli olarak yansıtılmakta olan ücretler, konsolosluktan ret kararı çıkması durumunda geri ödeme yapılmamaktadır.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2022

İngiltere aile birleşimi vize işlemleri için konsolosluktan aile birleşimi vize talep formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Vize işlemlerinde, özellikle aile bireylerinin finansal durumuna ve yeterliliğine bakılmaktadır. İngiltere vizesi aile birleşimi 2022 başvuru prosedüründe öncelikle konsolosluktan randevu alınması şartı vardır. Konsolosluktan randevu almadan vize başvurusu yapmanıza izin verilmemektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi 2022

İngiltere çalışma vizesi 2022 prosedürü gereğince, vize başvurusu için konsolosluktan randevu alınmalıdır. Başvuru işlemlerinizde, işverenle arasındaki onay belgesi ve sözleşmenin konsolosluğa evraklarla birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. İngiltere vizesi 2022 yılı düzenlemeleri gereğince, vize alacak kişinin şahsen konsolosluğa başvuru yaparak, finansal yeterliliğini ve sağlık durumunu kanıtlaması gerekmektedir.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

İngiltere eğitim ve erasmus vizesi 2022, öğrenci programı düzenlemeleri gereğince, onay belgesi talep etmektedir. Başvuru adayının onay belgesiyle birlikte, evrak listesini eksiksiz hazırlaması, öğrenci belgesi ve Erasmus programı kabul belgesini de konsolosluğa teslim etmesi gerekir. İşlemlerin 1 ay önceden başlatılması ve D tipi ulusal vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?

İngiltere vizesi almak, prosedür şartları yerine getirildiği takdirde zor olmayacaktır. Başvuru sahibinin vize merkezinden destek alması süreci kolaylaştıracaktır.

İngiltere Vizesi Veriliyor Mu?

İngiltere ve Türkiye arasındaki anlaşmalar gereğince, vize başvurusu yapılmadan İngiltere’de ikamet etmek mümkün değildir. Konsolosluk üzerinden başvuru yapılması ve vize onayının alınması gerekmektedir.

Yorum Yap

Call Now ButtonHEMEN ARA