İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2023

Pasaport sahibi uzun yol şoförleri tarafından İngiltere’de çalışmak için vize başvurularına kısa sürede geri dönüş yapılıyor. İngiltere tır şoförü alım şartları için iyileştirme yaparak, dünyanın pek çok noktasından şoför alımına başladı. Tavukçuluk, giyim, gıda, akaryakıt ve diğer sektörlerdeki lojistik boşluğunun giderilmesi için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından bu iş koluna yoğun ilgi gösteriliyor. C2 belgesi ve SRC belgesi bulunan ağır vasıta şoförleri, yurt dışında şoför olarak göreve başlamak için İngiltere Konsolosluğu üzerinden başvuru yapabilir.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

İngiltere’de on binlerce kişilik lojistik personeli eksikliği nedeniyle yaşanan sorunlar, hükümetin öncelikli olarak bu alanda çalışmalara başlamasına neden oldu. Türkiye ve civar ülkelerdeki binlerce şoför tarafından, İngiltere Konsolosluğu aracılığıyla şoför vizesi alma başvurusunda bulunuluyor.

İngiltere şoför vizesi almak için pasaport, şoförlük belgeleri çalışmak için anlaştığınız kurumun belgeleri, banka hesap dökümü ve sağlık sigortası ibraz edilmelidir. Yapılacak olan incelemeler ortalama 3 hafta sürecek ve herhangi bir sorun tespit edilmediği taktirde, yaptığınız İngiltere tır şoförü başvurusu kabul edilecektir.

İngiltere Konsolosluğu resmi internet sitesini kullanarak, konsolosluğa evraklarınızı teslim etmek üzere randevu almanız gerekiyor. Randevu günü içerisinde konsolosluğa ulaştırılan evraklar ortalama 20 günlük işlem süresinin ardından onaylanacak veya reddedilecektir. Onay almanız halinde, anlaşmış olduğunuz firmada çalışmak üzere İngiltere seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere tır şoförü alım şartları arasında yer alan ağır vasıta şoförlüğüne dair belgelerin uluslar arası geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde, şubeler arası mal transferleri yapan kişilerin büyük bir kısmında uluslar arası şoförlük belgeleri bulunmamaktadır. SRC belgesi ve C2 belgesi bulunan şoförler tarafından yapılan başvurular için, davetiye incelemesi ve evrak incelemesi gerçekleştiriliyor. Tır şoförleriyle ilgili incelemelerin sonucunda, 3 aylık geçici şoför vizesi verilecek veya başvurunuz reddedilecektir.

İngiltere tır şoförü arıyor ve aranan şoför sayısı her geçen gün artıyor. An itibariyle 10 binden fazla şoför açığı bulunan ülke, uzun vadede 100 bine yakın şoför istihdam etmeye hazırlanıyor. İşlerin normal bir şekilde yürümeye devam edebilmesi için ilk etapta 10 bin kişinin gerektiğini belirten yetkililer, şoförlükle ilgili başvurulara açık olduklarını duyurdu. 18 yaşından büyük olmak ve uluslar arası ehliyet ve taşımacılık belgelerine sahip olmak şartıyla, şoförlük için İngiltere’ye gidebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere tır şoförü başvuru formu doldurmak için konsolosluğa gitmek yerine, İngiltere Konsolosluğu resmi sitesini kullanmanız yeterli olacaktır. Konsolosluk sitesinde kişisel bilgileriniz ve hangi gerekçeyle İngiltere’ye girmek istediğinize dair açıklamalar yapmanız gerekiyor.

Her istenen bilginin doldurulmasının ardından, davetiye aldığınız kurumun evraklarıyla birlikte kendi evraklarınızı bir dosyaya koymalısınız. Yapacağınız başvurunun değerlendirilmesi için ekstra ücret ödeyebilir ve ekspres vize incelemesi yapılmasını talep edebilir veya 3 haftalık vize işlem süresini bekleyebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize çıkartılması için konsolosluk yetkilileriyle telefondan, mail adresi üzerinden veya internet sitesi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere tır şoförü alım şartları ile ilgili olarak yapılması gereken işlemler arasında, e- devletten çıkarılacak belgeler ve tarihi güncellenmesi gereken evraklar yer alıyor.

Evrakların süresini yeniden düzenledikten ve fotokopi istenen belgeleri hazırladıktan sonra, İngiltere’de çalışacağınız şirketten gönderilecek olan evrakları da dosyaya eklemelisiniz. İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır sorusuna, İngiltere Konsolosluğu resmi internet sitesinin kullanılması gerektiğine yönelik yanıt verilmektedir. Bu site üzerinden başvuru formu doldurularak, gidiş sebebinize uygun vize türünü seçebilir ve ileteceğiniz belgelerin de bu başvuru formuna göre incelenmesini sağlayabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

Online vize başvuru işlemleri için İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusuna İngiltere Konsolosluğu sitesi hedef gösterilmektedir. Sitenin adresine giriş yaptıktan sonra, vize randevusu almak ve işlemlerinizi başlatmak için gerekli olan kısımları doldurmalısınız. İsim ve vize başvurusuyla ilgili gerekçeler bildirildikten sonra, en yakın tarihe yönelik randevu oluşturabilirsiniz.

Konsolosluk binasına gitmek veya site üzerinde başvuru işlemlerini yapmak yerine, kurumumuzdan bu alanda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Uzman personellerimiz tarafından, tır şoförlüğü ve diğer ağır vasıtalara yönelik şoförlükler için vize başvurusunda bulunulacaktır. İşleminizin ne kadar sürede gerçekleşmesini istediğinize bağlı olarak, ekspres vize taleplerinin iletilmesi mümkündür.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

Avrupa Birliği bünyesinden çıkarak, Schengen vizesiyle girilebilen ülkeler statüsünde yer almamaya başlayan İngiltere, çok sayıda çalışanın ve öğrencinin geri dönmesine neden oldu. Yaşanan gelişmelerin ardından, vizesi biten birçok tır ve kamyon şoförü kendi ülkesine döndü.

İngiltere tır şoförü alım şartları ile ilgili duyurularda bulundu ve tüm sektörlerin normale dönebilmesi için on binlerce şoför ihtiyacı olduğunu vurguladı. İngiltere şoför evraklarında, kullanılacak araç için geçerli olan ehliyet seviyesinin bulunmasına dikkat ediliyor. Ağır vasıta kullanarak şoförlük yapmaya başlamak için, binek araçlarda geçerli olan ehliyet sahiplerinin başvurmaması gerektiği açıklandı.

İngiltere kamyon şoförü başvurusu yapan kişiler arasında, bu alanda çalışmaları bulunan ve uluslar arası sertifikalara sahip olan kişilerin tercih edileceği biliniyor. 18 yaş sınırlaması, çalışma türüne uygun ehliyet şartları ve başvurduğunuz firmadan alacağınız çalışma evraklarıyla birlikte başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Şu belgelerin hazırlanması ve konsolosluğa teslim edilmesi halinde, vize işlemleri başlatılmış olacaktır;

 • Pasaport
 • Adli sicil kaydı
 • C2 Belgesi
 • Seyahat vize süresi boyunca geçerli seyahat sağlık sigortası
 • Son 6 ay içerisinde gerçekleşen hesap hareketleri
 • Şoförün çalışacağı şirketin faaliyet raporları
 • Kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Şoföre ait uluslararası sürücü belgeleri
 • Taşıma izni
 • Biyometrik fotoğraf
 • Şoförün çalışacağı şirkete ait güncel şoför listeleri
 • Taşınacak olan mallarla ilgili belgeler
 • Şoförün çalışacağı şirket tarafından verilen teminat yazısı

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere’de kamyon şoförü olarak çalışmaya başlamak için ilk olarak İngiltere’de lojistik personeli arayan kurumlarla görüşmeniz gerekiyor. Bir kurumla çalışma şartları, maaş ve diğer konularda anlaşma sağlamanız halinde, o kurumdan davetiye ve teminat mektubu almanız isteniyor. İngiltere tır şoförü alım şartları arasında yer alan bu belgeleri temin ettikten sonra, kişisel evraklar ve firmanın evraklarının yer aldığı bir dosya oluşturarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere kamyon şoförü maaşı için belirlenen minimum tutar 19 bin Sterlin maksimum tutar ise 45 bin Sterlin seviyesindedir. Akaryakıt taşıyan tırların sürücüleri için farklı, gıda taşıyan kamyonetlerin sürücüleri için farklı, kat edilen mesafeye göre farklı ücretler verilmektedir. Saatlik çalışma ücreti ortalama 10 Sterlin olan ülkede, yıllık ortalama 35 bin Sterlik kazanma olanağına sahipsiniz.

İngiltere şoför vizesi nereden alınır?

İngiltere şoför vizesinin alınması için vize başvurularını ve evrak teslimini İngiltere Konsolosluğuna yapabilirsiniz.

İngiltere vize randevusu nereden?

İngiltere Konsolosluğu resmi internet sitesini kullanarak, konsolosluğa evrak ibrazında bulunmak için randevu alabilirsiniz.

İngiltere kaç şoföre vize veriyor?

İngiltere’de ilk etapta şoför vizesi alarak çalışmak isteyen 10 bin 500 şoför kabul edilecek.

Yorum Yap

Call Now ButtonHEMEN ARA