Hollanda Vizesi 2022

Hollanda vize başvuruları hafta içi saat 9.00 ile 16.30 arasında hizmet vermekte olan konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. D tipi ve C tipi ulusal vize başvuru işlemleriniz için başkonsolosluğa vize talep dilekçesi ve formu vermeniz şartı bulunmaktadır. Hollanda vizesi 2022 için evraklarınızın eksiksiz olması ve vize başvuru formu ile taahhütnamenin konsolosluğa teslim edilmesi schengen vize prosedürüdür.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2022 düzenlemelerinde, vize başvurusu sahibinin engelli veya hasta olmaması durumunda şahsen başvuru yapması gerekir. Evraklarını düzenlemesi ve evraklarının eksiksiz olması şartına dikkat edilerek, vize başvuru formunun da Almanca veya İngilizce dilinde doldurulması şartı vardır. Hollanda vizesi 2022 düzenlemelerinde, seyahat amacının başkonsolosluğa el yazısıyla dilekçe olarak verilmesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Evrak Listesi;

 • Hollanda vizesi için 3 aylık maaş bordrosu, emekli veya çalışanlar için geçerlidir.
 • 3 aylık hesap dokümanı ve finansal durum belgesi konsolosluğa teslim edilmelidir.
 • Tam vukuatı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile aslı
 • 10 yıl içinde çıkarılmış en az 2 sayfasının boş olduğu pasaport
 • Ticari, eğitim, aile birleşimi ve çalışma için gerekli olan ek belgeler talep edilir.
 • Bir adet Hollanda vize formu ıslak imzalı olarak teslim edilmelidir.
 • Sağlık sigortası teminatı 30.000 Euro’dur.
 • Hollanda seyahat planlaması ve uçak- otel rezervasyon belgeleri
 • Eski schengen vizesi bulunanların eski pasaportunu da teslim etmesi gerekecektir.

Hollanda vize başvuru evrak düzenlemeleri için vize merkezinden destek alabilir, sürecin takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Hollanda aile birleşimi vizesi, ticari vize, eğitim vizesi, aile ziyareti ve arkadaş ziyareti vizesi ile birlikte kültürel gezi ve turistik vize başvurularınızı da kabul etmektedir. D tipi 180 günlük vize ile C tipi 90 günlük vize işlemlerinizi konsolosluk üzerinden yapabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Aile birleşimi vize işlemleri için Hollanda’da bulunan aile üyesinin finansal olarak yeterli olması gerekmektedir. Hollanda’da ikamet edilen adresin aile üyelerinin sayısına göre düzenlenmiş olması ve mali durumun da kişi başına düşecek standart gelir grubuna tabi olması şartları bulunmaktadır. Hollanda vizesi 2022 yılı prosedürü gereğince aile birleşimi işlemlerinde, konsolosluk üzerinden aile birleşimi formunun doldurulması ve düzenlemelerin gerekliliklerinin yerine getirilmesi gerekir. Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar;

 • Aile üyelerinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Sabıka kaydı ve adil sicil kaydı
 • 2 biyometrik fotoğraf
 • Hollanda’da bulunan eşin finansal durumu
 • İkamet edilecek adres ve kira sözleşmesi
 • Aile bireylerinin eğitim durumunu gösteren evraklar
 • Sağlık sigortası teminatı 30.000 Euro
 • Hollanda vize harç bedeli dekontu
 • 10 yıl içinde çıkarılmış en az 2 sayfası boş pasaport
 • Konsolosluk vize talep formu ve başkonsolosluğa yazılmış dilekçe
 • Dil yeterlilik belgesi ve kültürel yeterlilik

Hollanda vize başvuru işlemlerinde, aile birleşimi için geçerlidir. Hollanda’da evlenecek olan kişilerin, ikamet edecekleri adresle birlikte tanıştıklarını ispatlayan belgeler de , tatil ve birlikte açılmış hesap da dahil olmak üzere verilmelidir. Ülkeden çıkış ve giriş tarihlerinin belirtilmesi, uçak ve otel rezervasyon belgeleri de kapsamaktadır. Aile üyelerine ait birbirlerini tanıdıklarını gösteren mülakatla birlikte Hollanda’da evlenecekleri ispatlamaları gerekmektedir.

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 çalışma vizesi işlemleri için Hollanda’daki işverenin Türkiye’den gelecek olan adaya çalışma için onay/ kabul belgesi ve sözleşmenin de ıslak imzalı olarak gönderilmiş olması gereklidir. Türkiye’den Hollanda’ya çalışmak için 6 ay ile 2 yıla kadar vize alma imkanı verilmiştir. Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar arasında, SGK hizmet dökümünün bulunması, daha önce çalışılan işyerlerine ait evraklar ve finansal yeterlilik durumlarının gelir kaynağı üzerinden belirtilmesi şartı vardır.

Türkiye’den vize alacak olan adayların, meslek grubuna ait belgelerini, diploma ve sertifika da olmak üzere konsolosluğa aslını ve fotokopisini teslim etmesi gerekir. Sağlık raporu ve sağlık sigortası teminatıyla birlikte pasaportun en fazla 10 yıl içinde çıkarılmış olması da şartlar ve koşullar arasındadır. Türkiye ve Hollanda arasındaki vize anlaşmaları gereğince, çalışmak için gidecek olan adayın, Hollanda’da geçim kaynağını ispatlaması, vize aldıktan sonra Hollanda göçmenler bürosu üzerinden çalışma izni ve oturma izni alması gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri Hollanda konsolosluğundan randevu alınarak yapılmaktadır.

Hollanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda öğrenci vizesi için D tipi ulusal eğitim vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize başvuru şartların göre Hollanda vizesi 2022 düzenlemeleri gereğince, öğrencinin finansal destek aldığı kişi veya kurumdan belge alması, Hollanda’da ikamet edeceği adresin belirtilmesi, Hollanda üniversitesinden kabul belgesinin ıslak imzalı ve kaşeli olarak verilmesi şartları bulunmaktadır.

6 ay ile 2 yıla kadar Hollanda’da eğitim hakkı bulunan başvuru sahibinin Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar için vize merkezinden destek alması da sürecin hızlanmasında etkili olacaktır. Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu, sağlık raporu ve eğitim öğretim belgelerinin eksiksiz olarak konsolosluğa teslim edilmesi, vizenizin kısa zamanda çıkması için yeterli olabilmektedir.

Hollanda Vizesi Ücreti 2022

Hollanda vize ücretleri, öğrenci, ticaret, iş, çalışma, aile birleşimi, transit geçiş, aile ziyareti ve arkadaş ziyareti vizesi için farklılık gösterebilmektedir. Vize başvurusu sırasına Hollanda vize ücretleri 2022 enflasyon değerlerine göre düzenlenmiş olup vize sahiplerinin bu harç bedelini ödemesi gerekmektedir. Hollanda vizesi 2022 harç bedeli olarak ödenmesi gereken tutar, 70 Euro ile 90 Euro arasında değişiklik gösterebilir.

Hollanda harç bedeliniz, vizeniz reddedildiği takdirde tarafınıza geri ödenmeyecektir. Vize başvurusu sonrasında harç bedelinizi talep etmemeniz ve üzerinde hakkınız olmadığını taahhüt belgesiyle birlikte kabul etmiş olursunuz. Vize harç bedeli konsolosluk hizmet bedeli olarak kabul edilmekte ve ödeme işlemleriniz buna göre düzenlenmektedir.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hollanda vizesi aile birleşimi 2022 yılı düzenlemeleri kapsamında, Hollanda’ya göç edecek olan aile bireyinin sağlık raporu, finansal yeterlilik, mesleği ve aile bireylerinin her birine ait nüfus kayıt örneğinin tam vukuatlı olarak çıkarılmış olması gerekmektedir. Vize işlemleriniz için konsolosluktan randevu almanız ve süreç ile ilgili detayları vize merkezi üzerinden öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Hollanda Çalışma Vizesi 2022

Hollanda çalışma vizesi 2022 başvuru işlemlerinizi D tipi ulusal vize başvuru formunu doldurarak yapmanız gerekmektedir. Hollanda vizesi 2022 dil yeterliliği ve üst meslek gruplarına göre çalışma vizesi taleplerini değerlendirir. Hollanda’dan işveren ile yapılan sözleşmenin ıslak imzalı bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi de vize prosedürü gereğince kabul edilmektedir.

Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Hollanda eğitim ve Erasmus vizesi 2022 eğitim programı düzenlemeleri kapsamında, öğrencinin Erasmus programına kabul edildiği üzerine belge, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ve hibe, burs gibi finansal destek belgelerini de evrak listesinde bulundurması gerekir. Sağlık rapor, sabıka kaydı ve sicil kaydını da teslim ederek, 10 yıl içinde çıkarılmış 2 sayfası boş pasaportla başvuru yapması gerekmektedir.

Hollanda Türkiye’ye Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den yapılan başvuruları AB ülkeleri kabul etmektedir. Schengen vize anlaşmaları kapsamında Hollanda Türkiye’ye prosedür şartları yerine getirildiği takdirde vize vermektedir.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda vize ücreti dönemin enflasyon değerlerine göre farklılık göstermektedir. 80 Euro ile 120 Euro arasında harç bedeli talep edilebilmektedir.

Yorum Yap

Call Now ButtonHEMEN ARA